Jak vybrat dětskou kytaru?

Vybralo si vaše dítě ze všech dětských hudebních nástrojů právě klasickou kytaru? Není čas ztrácet čas. Pojďme vybrat tu nejvhodnější velikost dětské kytary akorát do ruky.

Klasická kytara neboli španělka je pro děti a začátečníky nejlepší volba. Kytara má nylonové struny, tím pádem je mnohem lehčí mačkat struny než u kytar s kovovými strunami. Lépe se na ní trénuje prstoklad a vybrnkávání. V případě přihlášení dítěte do Základní umělecké školy, budete rozhodně potřebovat dětskou, dřevěnou klasickou kytaru s nylonovými strunami. 

 

Jak poznám klasickou kytaru například od kytary akustické nebo elektrické?

Kytara má široký krk a rovný hmatník.

  • Na klasickou kytaru natahujeme vždy pouze nylonové struny, protože jiné struny by mohly nástroj zničit. Mají jiný tah, tak může dojít k utržení kobylky nebo prohnutí krku.
  • Na španělku nehrajeme trsátkem ale prsty, tím se vaše dítko naučí správně a rychle střídat prsty při vybrnkávání.


Výběr dětské kytary má nejdůležitější parametr, a to je, aby velikost kytary odpovídala výšce dítěte. 

Na našem e-shopu například seženete:


Nevíte si rady nebo sháníte čtvrťovou (¼) kytaru pro nejmenší děti od 3 do 6 let? Neváhejte a kontaktujte nás. Nebo se můžete zastavit také u nás na prodejně na Praze 1, kde vám poradíme se správným výběrem a můžete si vše vyzkoušet.

Počítejte, že dítě roste velmi rychle, proto pokud si nejste jistí velikostí, vyberte raději tu větší, protože za pár týdnů bude dítěti kytara akorát. 

 

Doporučujeme vybírat ze španělských kytar Pablo Vitaso vyráběných z přírodně vysoušeného dřeva. Dětské klasické kytary Pablo Vitaso se pyšní opravdu silným, vyrovnaným a barevným zvukem a výborným poměrem cena vs výkon.

A co koupit ke kytaře?

Kromě samotného nástroje budete potřebovat také obal na kytaru, náhradní struny s malou menzurou a to správné příslušenství, bez kterého se žádný muzikant neobejde.