AKCE: Kytarové struny značek Thomastik a D'Addario nyní s 10% SLEVOU. Více v kategorii Akce.

Komisní prodej

Firma České hudební nástroje zprostředkovává komisní prodej hudebních nástrojů. Pokud máte zájem nabídnout do komisního prodeje svůj nástroj, domluvte si telefonicky jeho posouzení v provozovně Karoliny Světlé 1016/9, Praha 1.

O podmínkách komisního prodeje je uzavírána komisní smlouva. V komisní smlouvě je stanovena prodejní cena nástroje a nákupní cena, která bude v případě prodeje nástroje vyplacena majiteli, a obvykle se uzavírá na dobu jednoho roku.

Pokud dojde k prodeji nástroje, je majitel nástroje o jeho prodeji uvědoměn. O tom, zda není nástroj prodán, se majitel se může průběžně informovat také sám telefonicky nebo osobně.

Nákupní cena nástroje bude vyplacena majiteli neprodleně po oznámení prodeje, a to buď hotově, nebo bankovním převodem. Pokud si majitel vybere bankovní převod, sdělí své bankovní spojení ČHN písemně nebo emailem.

Po vypršení platnosti komisní smlouvy je majitel vyzván, aby nástroj vyzvedl v provozovně Českých hudebních nástrojů, Karoliny Světlé 1016/9, Praha 1.

Nástroje převzaté do komisního prodeje jsou na základě komisní smlouvy evidovány a pojištěny. K nástrojům, jejichž prodejní cena je vyšší než 50 tisíc Kč je zhotovena fotodokumentace, která se v případě neúspěšného prodeje stane majetkem majitele nástroje.

Hudební nástroj bude během komisního prodeje vystaven v provozovně, u nástrojů s nákupní cenou nad 50 tisíc Kč je s vystavením spojen poplatek ve výši 1300,- Kč, který pokrývá zvýšené náklady na pojištění vystavených nástrojů. Nástroje s nákupní cenou vyšší než 250 tisíc Kč přijímáme do komisního prodeje pouze s odhadem ceny vystaveným soudním znalcem, náklady na pojištění těchto nástrojů se řeší individuálně.

Veškeré změny komisní smlouvy musí být vyhotoveny tištěnou formou ve dvou exemplářích nebo prostřednictvím emailové adresy uvedené v komisní smlouvě.