AKCE NA DOPRAVU: po celý únor máme Zásilkovnu zdarma při nákupu už od 1000 CZK.

Komisní prodej

Firma České hudební nástroje zprostředkovává komisní prodej hudebních nástrojů. Pokud máte zájem nabídnout do komisního prodeje svůj nástroj, domluvte si telefonicky jeho posouzení v provozovně Karoliny Světlé 1016/9, Praha 1.

O podmínkách komisního prodeje je uzavírána komisní smlouva. V komisní smlouvě je stanovena prodejní cena nástroje a nákupní cena, která bude v případě prodeje nástroje vyplacena majiteli, a obvykle se uzavírá na dobu jednoho roku.

Pokud dojde k prodeji nástroje, je majitel nástroje o jeho prodeji uvědoměn. O tom, zda není nástroj prodán, se majitel se může průběžně informovat také sám telefonicky nebo osobně.

Nákupní cena nástroje bude vyplacena majiteli neprodleně po oznámení prodeje, a to buď hotově, nebo bankovním převodem. Pokud si majitel vybere bankovní převod, sdělí své bankovní spojení ČHN písemně nebo emailem.

Po vypršení platnosti komisní smlouvy je majitel vyzván, aby nástroj vyzvedl v provozovně Českých hudebních nástrojů, Karoliny Světlé 1016/9, Praha 1.

Nástroje převzaté do komisního prodeje jsou na základě komisní smlouvy evidovány a pojištěny. K nástrojům, jejichž prodejní cena je vyšší než 50 tisíc Kč je zhotovena fotodokumentace, která se v případě neúspěšného prodeje stane majetkem majitele nástroje.

Hudební nástroj bude během komisního prodeje vystaven v provozovně, u nástrojů s nákupní cenou nad 50 tisíc Kč je s vystavením spojen poplatek, který pokrývá zvýšené náklady na pojištění vystavených nástrojů. U nástrojů s nákupní cenou nad 50 tisíc Kč činí poplatek 650,- Kč, u nástrojů s nákupní cenou nad 100 tisíc Kč činí 1200,- Kč. Nástroje s nákupní cenou vyšší než 250 tisíc Kč přijímáme do komisního prodeje pouze s odhadem ceny vystaveným soudním znalcem, náklady na pojištění těchto nástrojů se řeší individuálně.

Veškeré změny komisní smlouvy musí být vyhotoveny tištěnou formou ve dvou exemplářích nebo prostřednictvím emailové adresy uvedené v komisní smlouvě.