Smyčcové nástroje

Vítejte v kategorii smyčcové hudební nástroje. Nabízíme kvalitní housle, violy, violoncella, kontrabasy a veškeré potřebné příslušenství ke hře i údržbě nástrojů. Máme smyčcové nástroje pro začátečníky i profesionální hráče, pro dospělé i ve velikostech pro děti. Prodáváme pouze opravdu osvědčené kvalitní kousky. Vynikající zvuk, kvalitní zpracování, pohodlí při hře a dlouhá životnost jsou základní principy, podle kterých si nástroje vybíráme.

Smyčce, pouzdra, kalafuny, ramenní opěrky, dusítka, žíně, postrojení, čistidla laku nebo mýdla na kolíčky, to vše najdete v podkategoriích u každého typu nástroje. Ke všem nástrojům prodáváme také kvalitní struny.

Hudební nástroje, které máme skladem si neváhejte přijít vyzkoušet k nám na prodejnu. Nástroje, u kterých máme Dodání na dotaz, si rezervujte po telefonu nebo e-mailu a my je pro vás rádi naskladníme.

#ShowMore#

HOUSLE

Housle vynikají svým jasným a pronikavým tónem, který je dobře slyšet v orchestru.

Mají více než 450 let dlouhou historii a stále jsou jedním z nejpopulárnějších a nejuznávanějších hudebních nástrojů. Při výběru houslí zvažte úroveň hráče. Pro začátečníky doporučujeme modely s jednodušší hratelností, zatímco pokročilí hráči ocení nástroje s bohatším tónem a silnějším zvukem.

Naše housle jsou dostupné v různých velikostech, máme dětské housle i tzv. celé housle pro dospělé, a v různých typech, od studentských až po koncertní modely. Přijďte si housle vyzkoušet na prodejnu a společně najdeme ty správné pro váš hudební růst.

Než se pustíte do výběru, přečtěte si náš článek: Co je důležité vědět, když vybíráte housle.


Untitled Housle ladíme v kvintách, od nejnižší po nejvyšší jsou struny: g d' a' e

 

VIOLA

Viola má hlubší a temnější zvuk než housle, což je dáno její větší velikostí a nižším laděním.


Díky svému bohatému a plnému tónu často hraje harmonické a doprovodné role v orchestru a přispívá k celkové hloubce a bohatosti zvuku. Violový repertoár zahrnuje jak sólové, tak komorní skladby, ačkoli není tak rozsáhlý jako houslový. V nabídce máme violy od české značky Akordkvint, která se vyznačuje vyšší kvalitou nástrojů než u konkurenčních značek ve stejné cenové kategorii.


Untitled Viola se ladí také v kvintách, ale s nižším rozsahem. Od nejnižší k nejvyšší jsou struny: c g d' a'


VIOLONCELLO

Violoncello, často nazývané jen "cello", je strunný hudební nástroj patřící do smyčcové sekce orchestrů a komorních ansámblů.


Je to jeden z nejhlubších nástrojů ve smyčcové rodině a je známý svým bohatým, plným a expresivním zvukem. Cello má důležitou roli v orchestrální hudbě, komorní hudbě i sólovém repertoáru. Je oblíbené pro svůj hluboký a rezonantní tón. Nabízíme cella různých úrovní a velikostí od značek Akordkvint a Violin-Rácz.


Untitled Violoncello má jeden z nejširších rozsahů mezi hudebními nástroji. Pokrývá prakticky všechny oktávy od nejnižších basových tónů až po výšky srovnatelné s tóny houslí.


KONTRABAS

Kontrabas je největší smyčcový nástroj s výrazným a hlubokým zvukem.


Kontrabas, známý také jako basa nebo double bass, je často nazýván "srdcem orchestrů" díky své schopnosti poskytnout stabilní rytmickou a harmonickou základnu. Je to jeden z nejstarších a největších smyčcových nástrojů, který se vyvinul z historických basových nástrojů jako viola da gamba. Objednejte si velikost, která vám vyhovuje a přijďte si ji vyzkoušet k nám na prodejnu.

Untitled Kontrabas je laděný v kvartách a zní o oktávu níže než je jeho notový zápis.

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO HOUSLE, VIOLY, CELLA A KONTRABASY

Všechny struny na smyčcové nástroje máme také v malých menzurách.

Kromě samotných nástrojů nabízíme také široký výběr příslušenství, včetně strun, smyčců, kalafun, obalů, dusítek, postrojení, stojanů, čistidel a dalších nezbytných doplňků ke hře, přepravě nebo údržbě vašeho smyčcového nástroje. U nás najdete kvalitní vybavení za rozumnou cenu ať už hru na nástroj teprve studujete, jste profesionální muzikant nebo si hrajete doma pro radost.


Untitled V kategoriích ostatní příslušenství najdete také zvlhčovače a odvlkovače.


Podívejte se na video, Jak se starat o smyčcové nástroje: 

 

Nejste si jisti výběrem? Stavte se u nás na prodejně u Národního divadla.

1 položek celkem
Wittner ULTRA (viola) 38-39,5 cm - 919151
494 Kč / ks

Struník na violu

Kód: 213362

Kategorie smyčcové nástroje nabízí 4 typy hudebních nástrojů. Housle, violy, violoncella a kontrabasy. Vyberte si nástroj, o který se zajímáte, a přejděte na rozcestník, kde vám nabízíme samotný hudební nástroj, příslušenství pro zvolený nástroj, pouzdra, smyčce dusítka nebo kalafuny.