Brusky Tormek: 1. díl Vybíráme brusku

Nože, nůžky, ostřím, brousím. Bruska Tormek je ideální pomocník do každé dílny. Broušení rozličných nástrojů využije v dílně profesionál i kutil, řezbář, kytarář či houslař nebo profesionální kuchař. Brusky Tormek se hodí do každodenního pracovního provozu.

Broušení dlát, nožů, nůžek, hoblíků a jiných řezbářských nástrojů snadno, rychle a hlavně profesionálně. V CHN.cz prodáváme dva modely Tormek brusek: T-4 a T-8. Modely se liší hlavně velikostí a výkonem motoru. Bruska T-8 obsahuje posuvnou vanu a magnetickou škrabku. Velkou výhodou obou modelů je, že disponují vodní lázní, díky ní se totiž nástroje nepřehřívají, broušení je šetrné a prodlužuje se tak životnost ostří.

Brusky je možno zakoupit s širokou nabídkou přípravků (držáků a nástavců), které pomohou připevnit nářadí k brusce tak, že je velmi jednoduché nabrousit nářadí pod požadovaným úhlem. Všechny typy přípravků najdete v kategorii Příslušenství k bruskám, detailněji nástavce popíšeme v 3. díle našeho seriálu o bruskách. Brusky disponují také lapovacím kolem, které s společně s leštící pastou vyleští a doladí finální výsledek. Lapovací a obtahovací kola lze zakoupit ve více velikostech pro různé typy nástrojů. K bruskám také prodáváme náhradní brusné kotouče různých druhů a zrnitosti. Jejich vlastnosti a k čemu jsou vhodné popisujeme ve 2. díle našeho seriálu o bruskách. Prodáváme také již zkompletované sady s příslušenstvím zaměřené na broušení a ostření konkrétních druhů nástrojů.

Jaké jsou rozdíly mezi modely T4 a T8:

Menší model: BRUSKA TORMEK T-4

 15992-1_bruska-nastroju-tormek-t-4-original

Univerzální bruska vhodná pro broušení nožů a většiny nástrojů, které máte v dílně.
Bruska je kompatibilní s příslušenstvím, které nabízíme.

Provoz motoru: nepřetržitý


Záruka: 5 let + 3 roky v případě registrace u firmy Tormek, pro komerční, industriální nebo edukační účely je záruka 2 roky


Rozměry: 230 mm x 200 mm x 260 mm


Hmotnost: 8 kg


Motor: průmyslový 230 V, výkon 120 W, otáčky: 120 ot/min


Kožené lapovací kolo: 145 mm x 26 mm


Průměr brusného kotouče: 200 mm


Hlavní hřídel: nerez a plastová matice EzyLock


Hnací kolo: plastové


Materiál těla: odlitek ze zinkové slitiny a ABS plast


 

Větší model: BRUSKA TORMEK T-8

 20400_bruska-tormek-t-8-original

Univerzální bruska vhodná pro broušení nožů a většiny nástrojů pro nepřetržitý provoz v dílnách. Bruska je kompatibilní s příslušenstvím, které nabízíme.

Provoz motoru: nepřetržitý


Záruka: 5 let + 3 roky v případě registrace u firmy Tormek, pro komerční, industriální nebo edukační účely je záruka 2 roky


Rozměry: 270 mm x 270 mm X 330 mm


Hmotnost: 14,8 kg


Motor: průmyslový 230 V, výkon: 200 W, otáčky: 90 ot/min - pomaloběžný chod


Kožené lapovací kolo: 220 mm × 31 mm


Průměr brusného kotouče: 250 mm


Hlavní hřídel: nerez a nerezová matice EzyLock


Hnací kolo: zinkové


Materiál těla: odlitek ze zinkové slitiny a ABS plast


V dalších dílech našeho seriálu o bruskách Tormek se dočtete, jak na brusné kotouče, lapovací kola a přípravky k bruskám.